Domů>Každé stěhování vyžaduje dobrou organizaci

Stěhování do nového domu nebo bytu je začátkem nové kapitoly v životě. Dobře promyšlená organizace pomůže všem, kdo mají v plánu se přestěhovat i se vším, co majitelé považovali za dávno ztracené. Navíc je také stěhování spojeno se stresem a zmatkem, takže pomoc profesionálů se v tomto případě určitě vyplatí. Co vše je třeba udělat nyní a na co je ještě dosteke času? Na co by se určitě nemělo zapomenout?

Vytvořit si plán v dostatečném předstihu

Několik týdnů před samotným stěhováním je potřeba přemýšlet o tom, jak si vše člověk vlastně představuje. Poměrně dost času zabere samotné balení a je také třeba si uvědomit, jestli se stěhování obejde bez profesionálů a celá akce bude jen v rukou majitele objektu, který má být vystěhován. Pamatovat by měl člověk i na to, že balení bez přemýšlení vytváří příležitost zapomenout na něco nebo poškodit nábytek a jiné cennosti. Vytvořit si dokonalý a třeba jen malý plán je polovina úspěchu. Může to být také jen posloupnost stanovených úkolů a hlavně je vhodné se na vše připravit klidně a bez spěchu, řádně zabezpečit věci a zajistit jim odpovídající transport. Pomoc zkušených dopravních společností v takových případech je neocenitelná.

Stěhovací společnost a co lze očekávat

Stěhování se zaměřuje na komplexní zákaznický servis v této oblasti a tak si nemusí člověk lámat hlavu nad tím, jak to vše zvládne. Tyto firmy mají k dispozici prakticky vše, co je potřeba od obalového mateiálu přes popruhy a háky až po dostatečně velké vozy. Svými rozměry jsou vhodné právě pro stěhování a tak nebude překážkou i stěhování klavíru. Stěhování je časově náročná operace a mnohdy přes víkend to ani nejde. S profesonály je možné se přestěhovat ještě ten den. Pokud si tedy člověk objedná služby profesionálních stěhováků, měl by to udělat určitě s nějakým předstihem, neboť v případě otálení již firma nemusí mít volný termín. Také je třeba tak trochu hledat a srovnávat, protože to, co nabízí jedna firma, nemusí nabízet druhá a to se týká i ceny.

Stěhování vlastními silami je trochu náročnější

I případ, kdy se člověk rozhodne pro stěhování svépomocí, je reálný, ale poněkud náročný. Je sice pravda, že si tady lze vše organizovat a plánovat na vlastní past, ale také musí mít člověk dostatek přátel, kteří budou ochotní pomoci. Důležité je také dostatečně velké vozidlo pro přepravu nábytku a pokud není k dispozici, lze si jej zapůjčit v autopůjčovně. Tady je výhoda v tom, že při pronájmu vozu je k dispozici zákazníkovi v podstatě po celou dobu pronájmu, takže si může člověk vše naplánovat podle svého. Počítat se musí rovněž s tím, že zabalený majetek a nábytek se bude několikrát vynášet, nakládat a demontovat.

Obalový materiál je také důležitý

Stěhování může být dokonce také takový malý audit majetku, protože při balení se najednou zjišťuje, že se nacházejí třeba dávno zapomenuté věci nebo na dně skříně lze objevit i to, co bylo považováno za ztracené. Balit se začíná s dostatečným předstihem, aby vše proběhlo hladce a na nic se nezapomnělo. Vhodné jsou například banánové bedny, které neztratily svou popularitu vzhledem ke své velikosti. Ovšem některé firmy nabízejí k pronájmu i různě veliké plastové boxy, které jsou vhodné pro přepravu křehkých věcí a přdmětů, jako jsou talíře a porcelán. Všechny bedýnky a krabice je vhodné si označit a popsat, protože není nic horšího, než v novém bytě, který není majitelem ještě tak zmapovaný, hledat třeba tak obyčejnou věc, jako je zubní kartáček.

Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

facebook Planetakoupelen.cz

Planetanábytku.cz - značkový nábytek se slevou až 30%. Kupte si zahradní nábytek online. Luxusní holení pro opravdové muže. Průmyslová chemie nové generace. Dětská hřiště od holandského výrobce Jungle Gym.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Vířivky pro celou rodinu za super ceny. Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku , certifikát kvality převodu VHS, Hi8, Digital8, MiniDV, Audio ale i DVD, foto negativů i diapozitivů.

Garth Osvětlení 20 LED, barevné

Garthen

Garth Osvětlení 20 LED, barevné

Cena: 317,00 Kč

koupit

Modiano Krycí karta pro dealera

Modiano

Modiano Krycí karta pro dealera

Cena: 3,00 Kč

koupit

Regál černý - zásuvný systém

Divero

Regál černý - zásuvný systém

Cena: 494,00 Kč

koupit
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte Další informace